DZIEŃ POLSKO-NIEMIECKI

14. lutego w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się zajęcia w ramach Dnia Polsko-Niemieckiego. Uczniowie-pacjenci z klas gimnazjalnych oraz szkół średnich na lekcjach języka niemieckiego zapoznawali się z prezentacją sylwetek słynnych ludzi z kręgów świata sportu i kultury, pochodzących z krajów niemieckojęzycznych. Na języku polskim dowiedzieli się natomiast, jakie są związki literatury polskiej z niemiecką. Podstawy przedsiębiorczości były z kolei okazją do zapoznania z niemieckim przemysłem. Dzięki tym wszystkim zajęciom młodzież może zainspirować się kulturą i zwyczajami krajów niemieckojęzycznych.
K. K.

BAJKOWOZY

Pojawiają się to tu, to tam… Wiozą książki, tajemnice i magiczne przedmioty… Tajemniczy Duch Bajkowozu zabiera dzieci do krainy baśni i cudownych opowieści, rozdaje uśmiech i dobrą zabawę. Dwa kolorowe wózki w kształcie domków z okienkami – szufladkami pełnymi skarbów działających na dziecięcą wyobraźnię i półkami pełnymi wspaniałych książek zagościły na szczecińskich oddziałach szpitalnych dzięki współpracy biblioteki ZSS z Fundacją „Serdecznik” z Poznania. Bajkowozy można spotkać w szpitalu Zdroje i w szpitalu przy Unii Lubelskiej. Rozglądajcie się uważnie!

E. B.

14 lutego 2018 w SPSK nr 1
Czas walentynek to doskonała okazja do przypomnienia sobie pięknych wierszy o miłości i przyjaźni. Tak więc czytaliśmy różne utwory dobrane tak, by pokazać oryginalny sposób mówienia o tych uczuciach, a także słuchaliśmy poezji śpiewanej przez Marka Grechutę. Uczniowie wykonali także walentynkową kartkę przeznaczoną z pewnością dla kogoś wyjątkowego.