TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 22-26 października b.r. miała miejsce kolejna edycja Tygodnia Języków Obcych pod hasłem: „Ciekawostki z kraju i ze świata”. Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego w trzech szpitalach : SPSK nr 1, Zdroje i Arkońska zaznajamiali uczniów-pacjentów z programami unijnymi skierowanymi do dzieci i młodzieży. Przedstawili uczestnikom spotkań prezentację z wyjazdów szkoleniowych nauczycieli uczestniczących w programie POWER, dzięki któremu mogli oni uczestniczyć w kursach językowo-metodycznych w krajach Unii Europejskiej: Anglii, Irlandii, Niemczech oraz na Malcie. Przy okazji uczniowie odświeżyli nieco swoją wiedzę na temat UE, zapoznali się z ciekawostkami z życia mieszkańców tych  państw oraz dowiedzieli się, w jakich programach UE i na jakich zasadach mogą wziąć udział.

www.dreamsart.pl