DRUŻYNA GRODU TRZYGŁOWA

Dnia 14 grudnia do szpitala SPSK nr 1 zawitali przedstawiciele Drużyny Grodu Trzygłowa.
Jest to stowarzyszenie, które zajmuje się zgłębianiem i popularyzowaniem kultury Słowian wczesnego średniowiecza poprzez „odtwórstwo historyczne”. Dzięki tej niezwykle ciekawej lekcji historii uczniowie – pacjenci szpitala poznali życie Słowian,  kolorystykę ich ubioru, uzbrojenie, przedmioty dnia codziennego, którymi się posługiwali, a także historię naszego miasta. Czy Szczecin – gród warowny – powinien się nazywać Szczycin – od nazwy tarczy? Dlaczego 6 miesiąc w roku nazywamy czerwcem? My już to wiemy, dzięki wizycie ludzi o  bardzo ciekawej pasji, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą.

NADLEŚNICTWO GRYFINO „W ZDROJACH”

Dnia 14 grudnia 2018 roku pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino przeprowadziła ciekawe zajęcia na temat ochrony nietoperzy oraz zalet drewna jako materiału niezbędnego we wszystkich niemalże dziedzinach życia człowieka. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadawali liczne pytania. Chętnie brali udział w różnych formach aktywności z zastosowaniem zabawek dydaktycznych z drewna. Serdecznie dziękujemy pani Urszuli Czapiewskiej za wartościowe zajęcia i Nadleśnictwu Gryfino za nagrody dla wszystkich dzieci.
I.K.