Tydzień oszczędzania

Październik jest miesiącem, w którym w sposób szczególny promowana jest idea oszczędzania. W tym roku w naszej szkole miała miejsce akcja edukacyjna pt.,,Tydzień oszczędzania”.
Podczas kilku dni uczniowie ze szpitala przy Unii Lubelskiej i szpitala w Zdrojach, zgłębiali się w tajniki gromadzenia i pomnażania pieniędzy. Uczniowie młodszych klas zastanawiali się nad różnicami pomiędzy potrzebą a pragnieniem, poznawali także słownictwo dotyczące kwestii wydatkowania pieniędzy. Natomiast uczniowie-pacjenci ze starszych klas zapoznali się z prezentacją omawiającą formy oszczędzania, a na zakończenie zweryfikowali swoją wiedzę, podczas rozwiązywania quizu.
Wszyscy bawili się świetnie, a my mamy nadzieję, że skarbonki naszych podopiecznych będą pękały w szwach.