Komunikat w sprawie zawieszenia zajęć

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie

Informuję, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym,
mając na względzie troskę
o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży,
zawieszam odbywające się na oddziałach szpitalnych
zajęcia dydaktyczne i zajęcia grup wychowawczych
na okres od 16 do 25 marca 2020 r.

Z poważaniem,

Justyna Krakowiak-Misiuna

komunikat o zawieszeniu zajęć

„Dzień polsko-niemiecki”

W dniach od 3 do 10 marca obchodziliśmy w naszej szkole -w szpitalu Zdroje oraz przy Unii Lubelskiej-
„Dzień polsko-niemiecki”, w ramach którego uczniowie-pacjenci mogli zapoznać się z interesującymi aranżacjami muzycznymi niemieckich wykonawców takich jak Xavier Naidoo, Sarah Connor czy Peter Fox.

Dzięki takim zajęciom nasi podopieczni uczą się nie tylko ciekawego słownictwa występującego w tekstach piosenek, ale także zapoznają się z kulturą naszych zachodnich sąsiadów.

Spotkanie historyczne

3 marca 2020 roku w Szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej miało miejsce wyjątkowe spotkanie historyczne poświęcone Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaprosiliśmy naszych uczniów na projekcję fragmentów filmu „Generał Nil”, po której wszyscy w pocie czoła pracowali z tekstami źródłowymi.
Mamy nadzieję, że ta niezwykła lekcja historii pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów-pacjentów.