KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ…

Ogólnopolski Projekt „Z kulturą mi do twarzy” nabiera rozpędu w naszej szkole.
 2 października nasi uczniowie opracowywali zadanie z Modułu III- KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ.
„Kodeks dobrego zachowania” powstał w oparciu o znane baśnie i legendy oraz o doświadczenia naszych podopiecznych.
 Wszyscy byli bardzo zaangażowani, a my wierzymy, że wypracowane zasady będą zawsze przestrzegane.

Ogólnopolski Projekt „Z kulturą mi do twarzy.”

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, którego celem jest promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno, współpraca z placówkami kulturalnymi, kształtowanie empatii i szacunku osób starszych i niepełnosprawnych, a także wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm czy patriotyzm. Od października do maja będziemy realizować zadania z III Modułów. Oczywiście o wszystkich akcjach będziemy na bieżąco informować.

Mamy nadzieję, że realizacja zadań stanie się dla naszych uczniów-pacjentów doskonałą zabawą i przyniesie trwałe korzyści w postaci niezapomnianych chwil oraz chęci niesienia pomocy słabszym, starszym i niepełnosprawnym.

Sprzątanie Świata

Clean Up the World, czyli Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Oczywiście nie mogliśmy się nie przyłączyć!
W 27. Akcji Sprzątania Świata pod lupę zostały wzięte tworzywa sztuczne, a nasze wspólne działania odbyły się pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”
Nasi uczniowie-pacjenci, z oddziałowego patio i szpitalnych sal, rozwiązując rebusy, krzyżówki czy oglądając filmy, zwiększali swoją ekologiczną świadomość.
Mamy nadzieję, że te spotkania pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników i przyczynią się do sumiennej segregacji, by ratować naszą Planetę.