BAL KARNAWAŁOWY

Bale karnawałowe w naszych szpitalach to już tradycja… niestety w tym roku ograniczona przez pandemię. Jednak nasza kreatywność i niepohamowana chęć umilenia czasu naszym uczniom- pacjentom nakazała uczcić ostatni dzień karnawału wyjątkowo!

W szpitalu przy Unii Lubelskiej były prezentacje i filmiki ukazujące jak obchodzone są te święta ludowe w na różnych kontynentach!
Dzieci wykonały również przepiękne maseczki karnawałowe, które niewątpliwie byłyby oszałamiającą ozdobą na niejednym balu.

W szpitalu w Zdrojach, oprócz przedstawienia tradycji karnawałowych i wykonywania maseczek, uczniowie- pacjenci mieli okazję zobaczyć przepiękną kolekcję sukien, w które w pewnością ubrałyby się wszystkie panny.

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie i mimo wszystko te chwile pozostaną w pamięci naszych podopiecznych.

Jak powstał Szczecin? Kim była Sedina? O tym wszystkim dowiedzieli się nasi uczniowie- pacjenci na zajęciach realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Z kulturą mi do twarzy”.

Dzieci przeczytały legendę o Sedinie ze zbioru „Wyśniony sad”, a potem kolorowały, co pozwoliło się im zrelaksować i w niezwykle przyjemny sposób zapamiętać omawianą treść.

Mamy nadzieję, że ta lekcja była inspiracją do dalszych poszukiwań legend związanych z miejscem zamieszkania

„BEZ BARIER”

„ Bez barier” to kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, dzięki któremu nasi uczniowie- pacjenci dowiedzieli się jak żyć i radzić  sobie z cukrzycą. O swoim codziennym funkcjonowaniu z tą chorobą opowiedziała jedna z naszych nauczycielek.

Lekcja bardzo wartościowa, bowiem uczy tolerancji, szacunku, empatii oraz umiejętności reagowania, by nieść pomoc.