Warsztaty plastyczne

Kilkudniowe indywidualne „warsztaty” plastyczne, które odbyły się w szpitalu przy Unii Lubelskiej, zaowocowały całą gamą kolorowych, radosnych i oryginalnych kartek świątecznych, które będziemy wręczać tuż przed Wielkanocą. Ćwiczyliśmy także redagowanie życzeń świątecznych, ale takich dalekich od utrwalonej sztampy. Nie było łatwo… cóż… każdy sukces rodzi się w bólach…Ale satysfakcja po skończonej pracy, była najlepszą rekompensatą, bo kartki są przepiękne!

„Dawno dawno temu…”

„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami…”- każdy z nas słysząc te słowa, zamienia się w słuch.  Jednak najcudowniejsze jest to, że nasi uczniowie- pacjenci sami tworzą niezwykłe historie… i jeszcze je ilustrują!

Oświadczamy, że kolejne zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” zostało wykonane!!! I to z wielką przyjemnością!!!

„Magia uliczek”

Czasy coraz bardziej niepewne, ale my się nie poddajemy i walczymy o dobry nastrój naszych uczniów – pacjentów. Ciekawe lekcje zawsze się sprawdzają, zatem ogłaszamy, że kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  „Z kulturą mi do twarzy” zostało wykonane!!!

Tym razem zaprosiliśmy naszych uczniów- pacjentów na wirtualny spacer po Szczecinie w ramach tematu „Magia uliczek”. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację przedstawiającą ulice i charakterystyczne miejsca naszego miasta dawniej i dziś. Podsumowaniem zajęć było układanie prostych ” puzzli” czyli pociętych na drobne kawałki pocztówek.

Uśmiech na twarzach dzieci po skończonej lekcji, był najlepszym dowodem na to, że takie spotkania „to jest to!”

Znane kobiety z różnych epok historycznych

W związku z Dniem Kobiet 8 i 9 marca  w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i Mącznej nasi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Słynne kobiety na przełomie wieków”. Swoją wiedzę na temat znanych pań z różnych epok historycznych mogli wykorzystać rozwiązując quiz tematyczny.