Andrzejki

Andrzejki w naszej szkole szpitalnej przebiegały pod hasłem różnych wróżb i zabaw. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat genezy i historii święta. Każdy z uczestników przebijał papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii. Wróżyliśmy z kart, „losów przyszłości”, butów i kamieni szlachetnych. Najmłodsi przygotowali „magiczne różdżki”. Dzięki różnym zabawom nasi uczniowie-pacjenci oderwali się od rzeczywistości szpitalnej i przenieśli w świat fantazji.

Dzień Pluszowego Misia

„Pluszowy miś,przyjaciel dzieci nie od dziś…” Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w szpitalach Zdroje i SPSK nr1 odbyły się zajęcia plastyczno-czytelnicze z uczniami-pacjentami, podczas których dzieci poznały historię powstania misia-przytulanki, rozwiązywały zagadki dotyczące rozpoznawania postaci misiów z różnych bajek, słuchały opowieści o Kubusiu-Puchatku oraz wykonały prace plastyczne przedstawiające misie:).

#obszar 1/2

Dzień Filozofii

Z okazji Dnia Filozofii przypadającego w tym roku na 17 listopada, przeprowadziliśmy szereg zajęć z tą szlachetną nauką traktującą o umiłowaniu mądrości . W tym roku obraliśmy za wiodący temat triadę wartości: piękna, dobra i prawdy. Był wykład o prawdzie (na poziomie uniwersyteckim), prezentacja o pięknie (podczas której uczniowie zmierzyli się z oceną opery, jako syntezy sztuk wszelakich), a na koniec uczniowie wzięli udział w debacie pt. „Czy dobro, piękno i prawda to już tylko „papierowe” wartości”. Działo się!