„Zaświeć na niebiesko”

Kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie, dlatego też dziś wzięliśmy udział w akcji: 💙„Zaświeć na niebiesko”💙
Nasi uczniowie obejrzeli film pokazujący w jaki sposób funkcjonują osoby z autyzmem, wykonali plakaty, ale przede wszystkim uświadamiali sobie, jak ważna jest akceptacja oraz wrażliwość na potrzeby innych ludzi.
Było to kolejne z zadań podjętych w ramach Ogólnopolskiego projektu „Z kulturą mi do twarzy” i jak zwykle przyniosło naszym uczniom – pacjentom dużo wiedzy oraz radości.

Tydzień eksperymentu przyrodniczego

Tydzień eksperymentu przyrodniczego to już tradycja w naszej szkole.

Magiczna siła magnetyczna, jak powstaje wiatr i tornado, dlaczego statki utrzymują się na wodzie, jak niedoskonałe jest oko ludzkie, zjawisko załamania, jak ciśnienie wpływa na poziom lustra wody, określanie właściwości fizycznych i chemicznych gliceryny oraz wykonywanie modeli związków chemicznych z modeliny, badanie napięcia powierzchniowego, elektryzowanie ciał – to tylko niektóre przykłady tego co robiliśmy.

Nasi nauczyciele jak zwykle stanęli na wysokości zadania a czas eksperymentowania na lekcji i to w szpitalu na pewno będzie niezapomniany.