Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie

Code Week 2021

W dniach 14-21.10.2021 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania – Europe Code Week  – czyli coroczne święto programistyczne, realizowane w całej Europie już po raz dziewiąty.

Przez cały tydzień na szpitalnych oddziałach było wesoło, tajemniczo i kolorowo! Każdego dnia nasi uczniowie- pacjenci mierzyli się z niezwykłymi zadaniami, grami oraz łamigłówkami, by zgłębić tajniki kodowania.

Na pierwszy ogień poszło odkodowanie napisu na macie, który był  zaszyfrowany w wierszu. Następnie poznaliśmy przygody Scottiego z gry ScottieGo, zakodowaliśmy także dźwięki na Musiconie, włącznie z  napisem #codeweek, a robot Dash zaczął poruszać się po szpitalnym oddziale!!!

Nie zabrakło gramatyki ukrytej w enigmatycznych kodach, a także interaktywnego kursu programowania  z sympatycznym kosmitą Scottimoraz!

Wielkie poruszenie wywołała gra, w której trzeba było odczytywać znaki, kody i wskazówki, by znaleźć podejrzanego oraz Minecraft, gdzie dzieci odkrywały podwodny świat.

Powstały również ciekawe gry i animacje w Scratchu, a starsi uczniowie pokusili się o napisanie gry: „zgadnij liczbę” w języku C++ i Python.

Tydzień z kodowaniem cieszył się wielkim zainteresowaniem  naszych uczniów, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne gry, zadania i zabawy związane z programowaniem.

A my czekamy na kolejny rok, zbierając już pomysły na ciekawe lekcje!Certyfikat udziału w Europe Code Week 2021

Data

Paź 14 2021 - Paź 21 2021

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Zespół Szkół Szpitalnych Szczecinie
Dyrekcja i księgowość: ul. Unii Lubelskiej 1 71-252 Szczecin

Leave a Reply